Zájem o členství

Kontakt

Jiřina Harisčáková
+420 776 025 258
sekretariat@kangsim.cz

Přihlášení

závody

přidá se do závodů

Druhý tuzemský online turnaj, Kangsim opět na bedně!

ssc.jpg

 Po delší odmlce, přesněji po 5 měsících, se sobota, 24. října, nesla v duchu závodů, opět v sestavách poomsae. Vzhledem k aktuální situaci se turnaj konal znovu v online prostředí – prostředí internetu. Turnaje Stay safe cup, pořádaného tentokráte oddílem Taehan, se zúčastnilo celkem 138 závodníků z 18 klubů z České, ale také Slovenské republiky.

 Náš oddíl „vyslal do boje“ 20 kangsimáků a nevedlo se jim vůbec zle, ba naopak. Letní příprava, založená hlavně na našem letním soustředění, přinesla své ovoce. Jednoznačným důkazem je fakt, že polovina závodníků si vybojovala medaili. 2 z nich byly bronzové, 5 stříbrných a 3 naši poomsaři nenašli přemožitele.

1st Online Daedo Open European Poomsae Championship

Fotografie

V období mezi 4. a 10. květnem se uskutečnil turnaj unikátního formátu. Jednalo se o mistrovství Evropy v poomsae, kterého se ale mohli zúčastnit i závodníci z celého světa. Číslo účastníků vystoupalo nad hranici 1200 z 75 různých zemí!

Mezi těmito 1200 taekwondisty se objevili i 2 kangsimáci – Kačka Skotnicová a Martin Horák. Oba si takto odbyli premiéru na vrcholové akci, i když se tedy jednalo pouze o online turnaj. Martin Horák je už ostříleným seniorem do 30 let a Kačka do této závodní skupiny v lednu již také spadla. Konkrétně tyto kategorie patřily mezi nejobsazenější z celého turnaje. Martin musel čelit 106 soupeřům, Kačka dokonce 112. Soutěž probíhala ve 3 kolech, tedy v prvním, kvalifikačním, kole byla vyřazena půlka závodníků a druhá postupovala do semifinále, odkud pouze 8 nejlepších mělo tu čest zasáhnout do bojů o medaile.

Nové prostředí, avšak stejné skvělé výsledky

Hirundo (2).jpg

První květnový víkend se po opravdu dlouhé době nesl konečně v duchu taekwonda a také závodů. Díky klubu Hirundo se totiž pod záštitou českého svazu taekwondo WT uskutečnil první online turnaj v sestavách - Hirundo cup.

Z našeho oddílu se závodů zúčastnilo celkem 19 závodníků. Díky skvělým výkonům se nám v konkurenci 13 týmů podařilo skončit na výborném 3 místě. I v této době se tedy Kangsim umisťuje na medailových pozicích. Nyní už ale k samotným výkonům. Nižší počet našich závodníků jsme dohnali kvalitou. Přes polovina Kangsimáků totiž dosáhla na medailová umístění. Konkrétně se jednalo o 4 bronzové, 2 stříbrné a 4 zlaté medaile.

Obzvláště bychom rádi vyzdvihli výkon Tobiáše Grunda, jenž si díky svým sestavám poradil se šesti soupeři a obsadil bronzovou příčku. Jedná se o jeho premiérovou medaili mezi jednotlivci a věříme, že nebude poslední. Za zmínku určitě stojí také zlaté umístění. Adama Papeže, který s pohodlným náskokem zvítězil mezi juniory B, kde porazil svého silného soupeře z klubu Hansoo – Jiřího Beránka.

Zlato z Online Kwon Open Tournament Color Belts!!!

Zlato z Online Kwon Open Tournament Color Belts!!!

Jak už jsme dříve avizovali v článku z on-line mistrovství Evropy, tak se konal turnaj podobného formátu a i on byl otevřen pro účastníky z celého světa. Předtucha, že se naši závodníci při troše štěstí mohou dostat až do finálových bojů nebyla nesprávná, a tak si přečtěte o 5 kangsimácích, kteří se utkali s mezinárodními soupeři na “virtuálních tatami”.

Turnaj probíhal o posledních 2 víkendech v červnu. První z víkendů byl určen pro kadety, ten druhý byl věnován juniorům.

Kadetské kategorie, ve kterých nás reprezentovali Kačka Švejdová a Tomáš Přinda, byly obecně velmi obsazované. Na Kačku čekalo 54 soupeřů, na Tomáše 42 a pouhá polovina postupovala do semifinálového kola. Našim kadetům nepřálo štěstí a postup jim utekl jen o pár míst, konkrétněji Kačce 3 a Tomovi 2.

Dvě bronzové medaile a další skvělé výkony z Belgie!

IMG_20200229_224728_527.jpg

Rok 2020 je tu už nějaký ten pátek s námi, ale první turnaj v novém roce přišel až nyní. Hned na začátku sezóny nás čekal ostrý test v podobě belgického turnaje v sestavách Open Challenge cup. Zúčastnilo se ho přes 300 závodníků z takových taekwondo velmocí, jakými jsou Nizozemsko, Dánsko, Itálie, Německo, Francie nebo například Řecko či Izrael. Není divu, že pro většinu našich závodníků se jednalo o největší turnaj v jejich dosavadní kariéře. Nervozita tedy byla na místě.

Jako první šel na řadu Tomáš Přinda, jenž na sobě žádnou trému nenechal znát, podpořený nedávnými zprávami o jeho zařazení do Sportovního centra mládeže pro mladé talenty, si dokráčel pro 3. místo. Porazil při tom celkem 11 soupeřů a od 2. místa ho dělilo pouhých 5 setin bodu. Jako druhý šel na řadu Martin Horák, kterému se konečně podařilo prolomit prokletí velkých závodů. Po skvělém výkonu v semifinále i finále si z kategorie, jíž suverénně ovládl čtyřnásobný evropský šampión z Holandska, odváží domů, stejně jako Tomáš, bronzovou medaili.

Partneři

Praha azlogo.png
p21logo.png myself_logo.png
msmt_logo.png

Generální partner

logo_ujezdnet.png

Hlavní partner

oapraha_logo.png

Kalendář

«  

Březen

  »
P Ú S Č P S N
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
Přidat do kalendáře