závody

přidá se do závodů

NextGen za námi

NextGen za námi

21. říjen pro nás znamenal turnaj poomsae i kyorugi, již tradičně pořádaný našimi
bývalými i současnými členy - Pavlem, Marošem a Martinem. Jedná se stále o jediný
turnaj u nás, který hostí obě závodní složky taekwondo pod jednou střechou v jeden den.

NextGen byl zařazený do národní ligy poomsae pro nás skončil celkovým druhým místem, kdy se nám podařilo porazit všechny zúčastněné kluby až na mistrův oddíl Taehan a upevnili jsme si medailovou pozici v celoroční soutěži. Speciální ocenění pro nejlepšího závodníka kategorie D (10.-7.KUP) si z turnaje odnesla Diana Helena Špilerová, která potvrdila svoji formu. Rádi bychom také vyzdvihli výkon Michaely Samčenkové, pro kterou se jednalo o první turnaj ve vyšší technické kategorii (6.-4.KUP). Jako nováček si poradila se všemi konkurentkami a ve své kategorii zvítězila.

Belgium Open s kangsimáckou stopou

top.jpg

V sobotu 20. 5. ráno se naše Kangsim výprava v počtu 8 závodníků vydala na 10hodinovou cestu do hlavního města Belgie - Bruselu. Po náročné cestě jsme si ještě našli čas na prohlídku města a také známou malou sošku Čůrající chlapeček, který byl, k našemu překvapení, akorát oblečený. V neděli ráno jsme již pokračovali do městečka Edém, ležícího u Antverp, kde se konal třetí ročník turnaje Belgian Open Korean Ambassador’s Cup Poomsae 2023.

Na začátku turnaje jsme mohli vidět různá kulturní vystoupení. Po uvítání všech klubů mohla začít samotná soutěž. Jak jsme již zmínili, celkem se jí zúčastnilo 8 Kangsimáků a každý z nás si odvezl domů cenný kov v podobě medaile. Za zmínku určitě stojí výkony juniorských dvojic, kdy se na prvním místě umístili Tomáš Přinda s Marií Bulíčkovou z Taehanu, na druhém místě pak dvojice Adam Brůček s Kateřinou Švejdovou a také druhé místo pro Martina Horáka v kategorii seniorů.

Domů se vracíme s bilancí 3x zlato, 3x stříbro a 3x bronz. Zároveň jsme získali mnoho nových zkušeností.

Nejlepší taekwondisti již potřetí měřili své síly v Újezdě!

Screenshot_20230525-132555.png

V sobotu 13. května se konal již třetí ročník turnaje pořádaného domácími taekwondisty, na který se sjelo téměř 200 závodníků ze všech koutů republiky. Kangsimáci se mezi nimi rozhodně neztratili a získali jsme hned 44 medailí – 17 zlatých, 12 stříbrných a 15 bronzových. Těmito výkony jsme dosáhli na celkové 2. místo v týmech. V soutěži nízkých pásků jsme obsadili 3. příčku, v soutěži vysokých pásků jsme nenašli přemožitele a vyšlápli jsme si až na příčku nejvyšší.

Na turnaji se objevila spousta skvělých výkonů, ale rádi bychom vyzdvihli Martina Horáka soutěžícího v kategorii seniorů do 30 let. Ten se na turnaji objevil hned v několika rolích – organizátor, trenér i závodník. S mnoha rolemi a těžkým losem sestav, kteří senioři měli, se popral bravurně. Nejenže porazil své 3 reprezentační kolegy a vyhrál celou kategorii, dokonce získal i nejvyšší bodové hodnocení turnaje!

Kangsim Poomsae Cup po roce zpět!

Rok se s rokem sešel a i letos pořádá domácí oddíl Kangsim Dojang vlastní turnaj v taekwondu. Turnaj se co do počtu řadí mezi největší turnaje s nejlepšími účastníky z republiky. Turnaj proběhne v sobotu 13. května a soutěžit se bude v technických sestavách (poomsae), a to individuálně, v párech i týmech po třech. Turnaj je určený pro vysoké i nízké pásky, pro děti i dospělé.

Srdečně zveme všechny zájemce z řad veřejnosti, aby se na výkony soutěžících přišli podívat. Vstup je pro všechny diváky zdarma. Celý turnaj vypukne v 9:45 v budově 2. stupně Masarykovy ZŠ v Újezdě nad Lesy (Polesná 1690).

Turnaj je zařazen do Národní ligy poomsae (nízké pásky) i Extraligy poomsae (vysoké pásky), což znamená, že závodníci za nejlepší individuální výkony získají cenné body právě do těchto celoročních soutěží.

I díky tomu bychom rádi vyzvali všechny pozvané závodníky - přihlašte se a přispějte vlastním výkonem svému mateřskému klubu. Minulý rok jsme skončili na druhém místě za Taehanem a byli bychom rádi, aby letos zůstal pohár pro první místo hezky doma v Újezdě. Každý bod se počítá a může být rozhodující.

Kangsim stopa na Swedish open

344291281_1429130914507287_3043994038119686699_n.jpg

V prodlouženém víkendu vyrazila trojice Kangsimáků hájit české barvy společně s reprezentací A do švédského Stockholmu. V sobotu absolvovali 2 dvouhodinové tréninky, kde ladili sestavy na pro ně první „géčkový“ turnaj v roce 2023. Zároveň volný čas během soboty využili k prozkoumání samotného hlavního města Švédska.

V neděli již přišla na řadu samotná soutěž. Jako první šla na řadu Julča, které se při premiérové účasti na turnaji G-1 mezi seniorkami podařilo postoupit přes finskou soupeřku mezi nejlepších 32 závodnic. V tomto kole již však nestačila na světovou jedničku a pozdější vítězku turnaje z Dánska. I tak se jedná o skvělou zkušenost.

Tomovi se i přes dobrý výkon bohužel nepodařilo postoupit v klasickém cut-off systému do semifinále a umístil se na 13.místě. K postupu do semifinále mu chyběla dvě místa a necelé dvě desetiny.