Belgium Open s kangsimáckou stopou

top.jpg

V sobotu 20. 5. ráno se naše Kangsim výprava v počtu 8 závodníků vydala na 10hodinovou cestu do hlavního města Belgie - Bruselu. Po náročné cestě jsme si ještě našli čas na prohlídku města a také známou malou sošku Čůrající chlapeček, který byl, k našemu překvapení, akorát oblečený. V neděli ráno jsme již pokračovali do městečka Edém, ležícího u Antverp, kde se konal třetí ročník turnaje Belgian Open Korean Ambassador’s Cup Poomsae 2023.

Na začátku turnaje jsme mohli vidět různá kulturní vystoupení. Po uvítání všech klubů mohla začít samotná soutěž. Jak jsme již zmínili, celkem se jí zúčastnilo 8 Kangsimáků a každý z nás si odvezl domů cenný kov v podobě medaile. Za zmínku určitě stojí výkony juniorských dvojic, kdy se na prvním místě umístili Tomáš Přinda s Marií Bulíčkovou z Taehanu, na druhém místě pak dvojice Adam Brůček s Kateřinou Švejdovou a také druhé místo pro Martina Horáka v kategorii seniorů.

Domů se vracíme s bilancí 3x zlato, 3x stříbro a 3x bronz. Zároveň jsme získali mnoho nových zkušeností.

Celkově se česká reprezentace umístila na druhém místě v kategorii týmu v konkurenci 8 dalších států, a to za velmi kvalitním týmem z Holandska. Tímto české reprezenaci děkujeme za možnost účastnit se a reprezentovat na tomto turnaji. Další závody, na které se již pilně chystáme, budou Bratislava Open, které proběhnou v sobotu 3.6. a již o týden později poslední domácí turnaj – Havířovský pohár.

Umístění

Jednotlivci

2.místo: Martin Horák, Magdalena Zíková
3.místo: Tomáš Přinda, Barbora Švejdová

Dvojice

1.místo: Tomáš Přinda, Marie Bulíčková
2.místo: Kateřina Švejdová , Adam Brůček
3.místo: Martin Horák, Julie Šlesingerová

Trojice

1.místo: Martin Horák, Tomáš Přinda, Adam Brůček, Magdalena Zíková, Barbora Švejdová, Klára Bulíčková, Kateřina Švejdová, Hana Lee, Marie Bulíčková