Kangsim vyraboval Nizozemsko!!

Fotografie

Nijmegen – cílová destinace naší výpravy. Složená byla z 9 statečných – 7 závodníků, kouče (Martina Horáka) a řidiče (pana Skotnici). V sobotu jsme absolvovali devítihodinový přejezd, kterým jsme se přesunuli z Prahy do jednoho z nejstarších měst v Nizozemsku, abychom se dalšího dne mohli zúčastnit závodů v poomsae (sestavy). Kromě nás a domácích Nizozemců na turnaj zamířili i závodníci z Belgie nebo Chorvatska.

V neděli přišli na řadu první kangsimáci kolem poledne. Úplně prvním byl Tomáš Přinda, který nakonec i první skončil. Českou nadvládu v této kategorii potvrdil Adam Brůček. Ten nenašel jiného přemožitele než právě Toma a odvezl si stříbrnou medaili. Kluci si prošli dvěma koly (celkem cvičili 4 sestavy) a porazili např. i dříve zmíněného Belgičana.

V podobné konkurenci závodila i naše děvčata – Julča Šlesingerová a Kačka Švejdová. Začneme výkonem Julči. Ta nedala svým soupeřkám jakoukoliv šanci a bezkonkurenčně si díky sebevědomému výkonu dokráčela pro zlatou medaili. Kačce se podařilo postoupit do finále, kde ale bylo vidět velké ovlivnění výkonu nervozitou. Rozhodujícím byly poslední dvě yop chagi, které se jí nepodařilo ustát. To ji připravilo o vysněnou medaili.

Další přišla na řadu Kačka Skotnicová, jediný závodník v nejvyšší A kategorii (kategorie černých pásků). Kačka nestačila na první dvě excelentní závodnice z Chorvatska a Nizozemska, ale podstoupila „souboj“ s domácí závodnicí. Štěstěna se přiklonila na její stranu a o pouhou setinku bodu porazila právě čtvrtou Nizozemku.

Každá strana má dvě mince. A právě tu druhou zakusila Denča Zakopalová. Té chyběl stejný bodový rozdíl na bronzovou příčku jako ten, co k ní Kačce pomohl. Denča avšak prodělala v září zranění kolene, a tak můžeme být rádi, že se dokázala tak rychle vrátit a navíc bojovat o umístění na stupních vítězů.

Posledním kangsimákem byl přes 190 cm vysoký Adam Papež. Stejně jako pro druhého Adama to pro něj byl premiérový výjezd do zahraničí. Náš výjezd Adam zakončil symbolicky – nejlepším umístěním, tedy 1. místem. A navázal na své úspěšné kolegy.

Turnaj byl pro nás posledním v roce, co se týče České republiky i zahraničí. A myslím si, že byl úspěšnou tečkou za úspěšným rokem 2019. Teď nás čeká krátká pauza, ale již v lednu začne příprava na sezónu 2020, která by měla začít v březnu.

Umístění

Jednotlivci

1.místo: Adam Papež, Julie Šlesingerová, Tomáš Přinda
2.místo: Adam Brůček
3.místo: Kateřina Skotnicová

Partneři

Praha azlogo.png
p21logo.png myself_logo.png
msmt_logo.png

Generální partner

logo_ujezdnet.png

Hlavní partner

oapraha_logo.png

Kalendář

«  

Červenec

  »
P Ú S Č P S N
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
Přidat do kalendáře