+420 776 025 258
sekretariat@kangsim.cz

Přihlášení

Dvě bronzové medaile a další skvělé výkony z Belgie!

Rok 2020 je tu už nějaký ten pátek s námi, ale první turnaj v novém roce přišel až nyní. Hned na začátku sezóny nás čekal ostrý test v podobě belgického turnaje v sestavách Open Challenge cup. Zúčastnilo se ho přes 300 závodníků z takových taekwondo velmocí, jakými jsou Nizozemsko, Dánsko, Itálie, Německo, Francie nebo například Řecko či Izrael. Není divu, že pro většinu našich závodníků se jednalo o největší turnaj v jejich dosavadní kariéře. Nervozita tedy byla na místě.

Jako první šel na řadu Tomáš Přinda, jenž na sobě žádnou trému nenechal znát, podpořený nedávnými zprávami o jeho zařazení do Sportovního centra mládeže pro mladé talenty, si dokráčel pro 3. místo. Porazil při tom celkem 11 soupeřů a od 2. místa ho dělilo pouhých 5 setin bodu. Jako druhý šel na řadu Martin Horák, kterému se konečně podařilo prolomit prokletí velkých závodů. Po skvělém výkonu v semifinále i finále si z kategorie, jíž suverénně ovládl čtyřnásobný evropský šampión z Holandska, odváží domů, stejně jako Tomáš, bronzovou medaili.

Poslední na řadu šly Julie Šlesingerová a Denisa Zakopalová, pro které to byl první turnaj ve vyšší kategorii. U Julči se jednalo o posunutí věkové, tedy do kategorie juniorů, pro Denču naopak páskové. Nervozita se bohužel lehce projevila na výkonu holek. Nicméně i tak 6. a 7. místo hodnotíme jako velký úspěch a vzpruhu pro další turnaje, ať už domácí, nebo zahraniční. Příští zastávka – Protivín cup.