Historie klubu

historie_klubu.jpg

Kangsim Dojang  vznikl roce v 2001 za přispění několika sportovců zkušených v tomto sportovním odvětví. Působí v Praze – Újezdě nad Lesy, má více než 300 členů (přibližně 80 závodníků) a jeho hlavní činnost je zaměřena na výuku sportovního zápasu kyorugi a cvičení sestav poomsae.   

Oddíl se snaží o výchovu úspěšných sportovců na nejvyšší úrovni. Zároveň je jeho snahou zvyšování morálních kvalit členů a dodržování etických pravidel bojových umění. Hlavním cílem je rozvíjení osobnosti žáků tak, aby dokázali být pravdivými a prospěšnými lidmi.

Kangsim Dojang je registrován v Českém svazu taekwondo (ČSTKD WT) a v České unii sportu (dříve ČSTV). 

Hlavní trenér Marek Doxanský je bývalým asistentem reprezentačního trenéra, trenérem Střediska talentované mládeže pro oblast Praha, členem výkonného výboru ČSTKD WT a předsedou komise soutěží. V minulosti byl dlouholetým členem reprezentace, účastnil se MS, ME a je trojnásobným mistrem republiky.

Kangsim Dojang je jedním z největších a sportovně nejúspěšnějších oddílů v ČR. Jako jediný se umisťuje  na stupních vítězů v obou závodních složkách taekwondo, tedy ve sportovním zápase i v technických sestavách. Pravidelně si odváží cenné kovy ze všech významných turnajů v ČR i ze zahraničí. Největším úspěchem v disciplíně poomsae (sestavy) je výhra Mistrovství České republiky v roce 2022. V sestavách jsme též několikrát dosáhli na druhé a třetí místo v Extralize poomsae, zároveň jsme několikanásobnými vítězi Národní ligy poomsae.Ve složce kyorugi (zápas) je největším úspěchem vítězství v Taekwondo extralize za rok 2006, dále druhá a třetí místa v této soutěži. Naši svěřenci také reprezentují ČR na ME a MS. Rovněž uspívají na zahraničních turnajích, ze kterých přivážejí cenné kovy. Nejvýznamnější oddílová ocenění jsou vystavena ve vitríně u vchodu do budovy školy v Újezdě nad Lesy. Všechny naše týmové úspěchy naleznete v sekci O nás - Významné úspěchy.

Kontakty:

Trenér, předseda klubu:
Marek Doxanský
tel.: 776 700 496