Zájem o členství

Kontakt

Jana Mátlová
+420 776 025 258
sekretariat@kangsim.cz

Přihlášení

Trenčín open

Trenčín open

Ano, jsme tu zas a tentokrát vám přinášíme nejnovější novinky z turnaje, který se konal 13. a 14. dubna ve slovenském Trenčíně. Každoročně se pořádá jak v boji (kyorugi) tak v sestavách (poomsae) a v posledních několika letech se k těmto dvěma složkám korejského Taekwondo přidalo také nově vzniklé japonské bojové umění Chanbara. Tento sport je postaven na tradici boje se zbraněmi dávných samurajů. Na tuto akci jsme tentokrát vyjeli v opravdu malém počtu, a to v sestavě čtyř závodníků, jež nás reprezentovali ve všech třech složkách těchto závodů. Někteří z nich měli dokonce tolik kuráže, že se zúčastnili více složek najedou.
Jednou z nich byla i Kateřina Skotnicová. Kačka závodila jak v kyorugi a v poomsae. V boj proti ní nastoupila soupeřka ze Slovenska. Kačka s ní svedla velice napínavý a vyrovnaný zápas. Bohužel pro ni se Slovence podařilo dát v pár posledních okamžicích rozhodující kop na hlavu bodovaný třemi body, a tak zápas vyhrát. V sestavách si však Kačka spravila chuť vítězstvím v kategoriích jednotlivců a dvojic, kde předvedla skvěle provedenou sestavu číslo šest a mistrovskou sestavu Keumgang.
Naší další položkou na seznamu je náš dlouholetý profesionální zápasník Štěpán Nepraš, který se jal úkolu hájit barvy Kangsimu v bojové kategorii do 63 kilogramů. Štěpán předvedl dva velmi dobré zápasy s vyzyvateli z Maďarska. Oba dva s přehledem zvládl a došel si až pro zlatý pohár.
Samozřejmě zde nesmíme zapomenout zmínit naši tajnou zbraň. Jako další vám zde představujeme Jůlii Šlesingerovou. Julče se podařilo porazit většinu závodnic v její kategorii předvedením sestav číslo šest a osm. Julie si do sbírky cenných kovů po těchto závodech může přidat zlato, stříbro i bronz z jednotlivců, dvojic a trojic.
Posledním jménem našeho tenkého seznamu je Josef Skotnica, jež bojoval váhovou kategorii do 59 kilogramů. Pepa sem jel jako zápasník a zároveň jako jediný Chanbarista z Kangsimu. Jemu se bohužel zápas příliš nezdařil, protože dostal hned do prvního kola pozdějšího vítěze. Ale i tak získal Pepa bronzovou medaili. Později také ukázal své schopnosti v mnoha kláních v chanbaře.
Autor:
Josef Skotnica

Generální partner

logo_ujezdnet.png

Hlavní partner

oapraha_logo.png

Partneři

Praha azlogo.png
p21logo.png myself_logo.png
msmt_logo.png

Kalendář

«  

Leden

  »
P Ú S Č P S N
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
Přidat do kalendáře