Zájem o členství

Kontakt

Jana Mátlová
+420 776 025 258
sekretariat@kangsim.cz

Přihlášení

závody

přidá se do závodů

Kangsim vyraboval Nizozemsko!!

Nijmegen – cílová destinace naší výpravy. Složená byla z 9 statečných – 7 závodníků, kouče (Martina Horáka) a řidiče (pana Skotnici). V sobotu jsme absolvovali devítihodinový přejezd, kterým jsme se přesunuli z Prahy do jednoho z nejstarších měst v Nizozemsku, abychom se dalšího dne mohli zúčastnit závodů v poomsae (sestavy). Kromě nás a domácích Nizozemců na turnaj zamířili i závodníci z Belgie nebo Chorvatska.

V neděli přišli na řadu první kangsimáci kolem poledne. Úplně prvním byl Tomáš Přinda, který nakonec i první skončil. Českou nadvládu v této kategorii potvrdil Adam Brůček. Ten nenašel jiného přemožitele než právě Toma a odvezl si stříbrnou medaili. Kluci si prošli dvěma koly (celkem cvičili 4 sestavy) a porazili např. i dříve zmíněného Belgičana.

O bod třetí!

Fotografie

Poslední turnaj českých poomsae lig proběhl v Mělníce. Právě tady se všechno rozhodovalo. Obhájíme týmová umístění v lize a extralize? Nebo skončíme na nepopulárním čtvrtém místě? Všichni naši cvičenci si uvědomovali důležitost posledního turnaje v roce. To dokazuje i počet, v jakém jsme vyjeli - 45 závodníků!

Těžko se vyzdvihuje výkon jednotlivce, jelikož se jednalo o úžasné týmové představení. Ale i tak bychom Vám chtěli vylíčit výkon Áni Velebové. Její návrat k poomsae, kdy po dobu několika let dělala závodně kyorugi, dokonala právě tady. Pouhopouhá jedna setinka jí chyběla od senzační porážky reprezentantky A.

Jednalo se o jubilejní 20. ročník, jehož součástí byla i soutěž v "TKD Skills" (silové přerážení, přerážení twio ap chagi a yop chagi). I když se nejednalo o oficiální kompetici, která by ovlivnila pořadí turnaje, tak právě tady jsme nejvíce ukázali týmového ducha. Za našeho povzbuzování přerazil Pepa Skotnica desku ve výšce 225cm a Adam Papež doskočil v yop chagi do vzdálenosti 325 cm. Tyto výkony jim zajistily stříbrné medaile.

NEXTGEN Nextlevel

V sobotu 23. listopadu 2019 se naši závodníci zúčastnili turnaje NEXTGEN Nextlevel, který se odehrál na Praze 11. Na turnaji závodili jak taekwondisti zaměření na poomse tak na kyorugi. Celkem se turnaje zůčatsnilo kolem 55 kangsimáků. Pro závodníky poomse A a B byla trochu pozměněna pravidla a závodilo se stylem eliminačního systému. Z této kategorie musíme vyzdvihnout výkon Julie Šlesingerové, či Tomáše Přindy, kteří nás dlouhodobě skvěle reprezentují (nejen na českých) turnajích. Z nizších kategorií stojí určitě za zmínění krásná stříbrná pozice Denisy Zakopalové, která se dokázala prosadit i po zranění a pochvalu si zaslouží také Zuzka Môciková, která vybojovala bronzovou medaili. V kyorugi utekla o kousek zlatá medaile Štěpánu Neprašovi, který vytrvale bojoval s polským konkurentem do posledních vteřin zápasu. Krásný výsledek v podobě zlaté medaile si z turnaje odnesl také Pepa Skotnica. Celý turnaj se odehrál v duchu příjemné atmosféry a vzájemného podporování závodníků z obou složek. Už se těšíme na další ročník.

 Umístění

Prague open

Fotografie

První poprázdninový víkend, 2. a 3. listopadu, se v Praze konal dvoudenní turnaj Prague open, kterého se dohromady zúčastnilo 60 kangsimáků.

V sobotu na kyorugi nám těsně unikl pohár za 3. místo v celkovém hodnocení týmů a museli jsme se spokojit s „bramborovou“ medailí. Skvělý výkon předvedl Štěpán Nepraš, který v prvním kole narazil na účastníka nedávno proběhlého ME juniorů. Štěpán zápasil velmi takticky a trpělivě, což se ukázalo jako správné během 2. kole, kdy se dostal do vedení. Svůj náskok si pohlídal a nakonec vyhrál 21:19. V dalším, již finálovém, zápase se utkal s vyšším Polákem. Toto česko-polské střetnutí nabídlo další napínavý zápas, jenž se rozhodoval až v náhlé smrti. Štěstí ale přálo soupeři Štěpána, a tak si náš závodník odvezl po úžasných výkonech „jen“ stříbrnou medaili.

Moravia Poomse cup

Fotografie

Náročná letní příprava je za námi a teď na nás čeká odměna – série několika turnajů, na kterých se můžeme předvést a ukázat svá zlepšení.

Prvním z těchto turnajů byl Moravia Poomse Cup konaný 5. října. V počtu 36 závodníků jsme získali 10 zlatých, 9 stříbrných a 8 bronzových medailí. V celkovém hodnocení týmů jsme nenašli přemožitele, a to již popáté v řadě.

Prvním závodníkem, který na sebe upoutal pozornost byl Filip Haverland. Ten si přenesl svou vyrovnanou formu z minulého půlroku i na tento turnaj a bezkonkurenčně obsadil nejvyšší stupínek.

Generální partner

logo_ujezdnet.png

Hlavní partner

oapraha_logo.png

Partneři

Praha azlogo.png
p21logo.png myself_logo.png
msmt_logo.png

Kalendář

«  

Leden

  »
P Ú S Č P S N
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
Přidat do kalendáře