závody

přidá se do závodů

Schaffhauser Poomsae Open

Fotografie

Sobota 6. dubna byla ve znamení taekwondo. Kromě Aprílového turnaje v Humpolci se naši závodníci v poomsae (sestavách) zúčastnili turnaje ve švýcarském městečku Shaffhausen. Do Shaffhausenu jsme se rádi po roční odmlce vrátili a znovu jsme nabyli jen pozitivních dojmů, hlavně co se týče organizace a obsazení jednotlivých kategorií.

Ve Švýcarsku se nás představilo šest kangsimáků a hned pro tři z nich to byla premiéra v zahraničí. Naši benjamínci dlouho nečekali a hned zrána přišli všichni tři na řadu. Jako první a druhý šli Kateřina Švejdová a Tomáš Přinda, kteří cvičili souběžně na různých plochách. Kromě této náhody se jim podařilo vybojovat i stejnou, stříbrnou, medaili. Po nich nastoupila na tatami Denisa Zakopalová. Ta nenašla přemožitelek a bezkonkurenčně si dokráčela pro zlato.

Těsně po poledni se objevila na tatami i Julie Šlesingerová. Ta i přes bolest kolene obsadila krásné 3. místo. Ke konci dne se po sobě v těsném sledu představili Kateřina Skotnicová a Martin Horák. Martinovi přálo štěstí. Se čtvrtým Švýcarem měl stejné bodové hodnocení. Naštěstí ho na bronzovou příčku ho dostala lepší prezentace z obou sestav.

Havířovský pohár

V neděli 24. března jsme se zúčastnili turnaje v Havířově. Jednalo se o turnaj zaměřený na poomsae. Pro závodníky z řad nižších pásků (Národní liga) to byl Havířovský pohár, ale pro držitele vyšších pásků (Extraliga) šlo o první turnaj v tomto roce a bylo to rovnou mistrovství republiky neboli Czech Open. Naše družina čítala úctyhodný počet 40 závodníků. I přes to, že jsme vstávali brzo ráno a cesta autobusem byla zdlouhavá, tak jsme odvedli skvělé výsledky. V Národní lize jsme se umístili na prvním místě a v Extralize na třetím místě mezi českými týmy. Z kategorie jednotlivců jsem získali celkem 16 cenných kovů a ve dvojicích máme krásná 3 medailová  umístění.

Protivín Cup

Fotografie

V sobotu 9. března jsme se již poněkolikáté vydali na dětský turnaj Protivín cup. Letos se však nekonal v Protivíně, ale netradičně v jiném jihočeském městě, ve Vodňanech. Poprvé byla výprava autobusem doplněna také o poomsaře, pro které se jednalo o první ročník tohoto turnaje. Za kyorugi jsme získali krásné dva bronzy, tři stříbra a pro zlatou medaili si po dvou vyhraných bojích dokráčel Vojta Stejskal. Ještě větší radost nám Kangsimáci udělali v poomsae. Byla by chyba zatajit skvělý výkon Denisy Zakopalové. Ta si svým povedeným výkonem vybojovala zlatou medaili ve své kategorii a do nového ročníku Národní ligy poomsae vstoupila tím nejlepším možným způsobem. Za zmínku stojí také výkon debutanta Tadeáše Kožušníka, který na sobě nedal znát nervozitu a umístil se na pěkném třetím místě. Již za necelé dva týdny nás čeká nejdůležitější turnaj sezóny – Havířovský pohár/Czech open, kde se k nám připojí i vyšší pásky a budeme opět bojovat o nejvyšší pozice.

Vítězství na Hansoo cupu!

Fotografie

V sobotu 1. prosince jsme vyrazili do nedalekého Mělníka, kde se konal již 19. ročník Hansoo Cup turnaje. S velkým počtem závodníků jsme byli opět nepřehlédnutelnými favority.

Naši mladší žáci a kadeti měli opět složitou cestu před sebou z důvodu nemalého počtu závodníků. Bohužel se občas některým nepodařilo probojovat až do finále. Avšak ti, kterým se to povedlo, si dali záležet, aby předvedli své nejlepší výkony. Mezi takovými nelze opomenout Tomáše Přindu. Podařilo se mu zvítězit v početné kategorii a vyhrát tím i národní ligu. Skvěle prokázala svůj sestavářský um i Anička Peková, když vyhrála zlatou medaili. V zastoupení černých pásků překvapil Ondřej Pfrogner, jemuž se podařilo v kategorii s několika zkušenými soupeři obsadit třetí místo.

NEXTGEN NEXTLEVEL

Fotografie

V sobotu 24. listopadu se konal turnaj pořádaný našimi trenéry – Pavlem Pospíškem a Marošem Novákem. Závodilo se jak v sestavách, tak v boji a Kangsim reprezentovalo hned 33 závodníků.

V poomsae znovu zazářil Filip Haverland, který se pravidelně umisťuje na stupních vítězů a tentokrát si dokonce vyšlápl až na stupínek nejvyšší. Také příjemně překvapil Samuel Smolej. Ten je již ve vyšší páskové kategorii než Filip, ale s konkurencí si poradil a získal medaili za 3. místo.

V kyorugi byl jednoznačně nejlepším Kangsimákem Vojta Stejskal. Ten si se svými soupeři postupně poradil 26:00, 24:7 a 12:11. Nejenže vyhrál celou svou váhovou kategorii, ale zároveň se stal nejúspěšnějším žákem turnaje. To stejně nebylo všechno. Do poslední chvíle bojoval o pás, nejlepšího závodníka turnaje NEXTGEN NEXTLEVEL, který předtím vyhrála taková jména jako Štěpánka Marková a Petra Štolbová. Pás Vojtovi nakonec o kousek utekl, což ale nijak nesnižuje kvalitu jeho výkonu.