závody

přidá se do závodů

Cobra Cup

Fotografie

Na turnaji Cobra cup jsme získali v počtu 23 závodníků 20 medailí, z čehož mělo 7 zlatou barvu. To nám postačilo na celkové 4. místo v týmech. V národních ligách se nám podařilo obsadit 2. místa, v extralize jsme se dostali na krásnou 3. pozici.

Cobra cup, jenž se konal 18. května na pražské Slavii, by se dal považovat za jeden z emotivněji laděných turnajů v tomto pololetí. Byl plný vítězství, porážek, návratů, bolesti a radosti, doplňovaný o úžasnou týmovou atmosféru.

Velmi příjemně překvapila Vendy Weichetová. Přes počáteční nervozitu deklasovala obě své soupeřky způsobem start cíl. Zápasy vyhrála rozdílem 20 bodů po druhém kole a na svém teprve druhém turnaji ukázala, že je naší nadějí do budoucna.

Nejúspěšnějším z našich závodníků byl Vojta Stejskal. Ten si hladce poradil se třemi soupeři a získal zlato pro Kangsim. Nejtěsnější zápas svedl s kolegou Tomášem Radou, který nakonec skončil 17:4 pro Vojtu.

2. místo z Hirundo cupu!

Fotografie

Poslední turnaj v tomto pololetí mají poomsaři úspěšně za sebou. Po zisku 22 medailí a poháru za 2. místo v týmech se držíme v polovině celoroční soutěže na 3. místě v Extralize poomsae a na 2. místě v Národní lize poomsae.

Sobota 27. dubna byla zas jednou z těch, kdy se naši cvičenci věnují plně taekwondu. Tentokrát se jedna část oddílu vydala do Berlína na závody v kyorugi (boj). Ta druhá se zúčastnila turnaje v poomsae (sestavy) na pražských Lužinách.

Druhý ročník turnaje Hirundo cup se, narozdíl od toho prvního, započítává jak do celkového hodnocení národní ligy, tak i extraligy. To s sebou oproti loňskému roku přineslo i větší počet účastníků. Nic jsme proto nepodcenili a naše výprava čítala 43 závodníků. 

Aprílový turnaj

Dne 6. dubna jsem se znovu po roce vydali do Humpolce, kde se konal turnaj v kyorugi (boji) určený nejen pro národní ligu, ale také pro extra ligu. Pro některé z našich závodníků to byla úplně první soutěžní akce vůbec. Mezi tyto benjamínky patřil například Tomáš Zima, Martin Kouba, či Vendy Weichetová. Celkem nás vyjelo 15 závodníků, 4 profesionální a časem ověření koučové a zástup rodičů, připravených povzbuzovat své ratolesti za každou cenu.
Již několik minut po oficiálním zahájení turnaje se na tatami začali shromažďovat naši první závodníci připravení ukázat, co v nich je. Panovala zde úžasná atmosféra. Nádherné boje předvedl například Vojtěch Stejskal, který naprosto rozdrtil své protivníky a vydobyl si tak zlatou medaili. Další zápas, který byl na tomto turnaji naprosto nezapomenutelný, předvedly sestry Karolína a Kristýna Česnekovy, které se o první příčku rvaly až do úplného konce. Vítězkou tohoto přetěžkého boje se sice stala Kristýna s rozdílem jednoho bodu, ale i tak její sestře Karolíně patří velký respekt. Takové zápasy se nevidí každý den.
Celkem se nám podařilo nasbírat 14 cenných medailí, což v účasti 15 závodníků není vůbec špatné. V soutěži týmů se nám podařilo umístit na 3. místě.

Trenčín open

Ano, jsme tu zas a tentokrát vám přinášíme nejnovější novinky z turnaje, který se konal 13. a 14. dubna ve slovenském Trenčíně. Každoročně se pořádá jak v boji (kyorugi) tak v sestavách (poomsae) a v posledních několika letech se k těmto dvěma složkám korejského Taekwondo přidalo také nově vzniklé japonské bojové umění Chanbara. Tento sport je postaven na tradici boje se zbraněmi dávných samurajů. Na tuto akci jsme tentokrát vyjeli v opravdu malém počtu, a to v sestavě čtyř závodníků, jež nás reprezentovali ve všech třech složkách těchto závodů. Někteří z nich měli dokonce tolik kuráže, že se zúčastnili více složek najedou.
Jednou z nich byla i Kateřina Skotnicová. Kačka závodila jak v kyorugi a v poomsae. V boj proti ní nastoupila soupeřka ze Slovenska. Kačka s ní svedla velice napínavý a vyrovnaný zápas. Bohužel pro ni se Slovence podařilo dát v pár posledních okamžicích rozhodující kop na hlavu bodovaný třemi body, a tak zápas vyhrát. V sestavách si však Kačka spravila chuť vítězstvím v kategoriích jednotlivců a dvojic, kde předvedla skvěle provedenou sestavu číslo šest a mistrovskou sestavu Keumgang.

Schaffhauser Poomsae Open

Fotografie

Sobota 6. dubna byla ve znamení taekwondo. Kromě Aprílového turnaje v Humpolci se naši závodníci v poomsae (sestavách) zúčastnili turnaje ve švýcarském městečku Shaffhausen. Do Shaffhausenu jsme se rádi po roční odmlce vrátili a znovu jsme nabyli jen pozitivních dojmů, hlavně co se týče organizace a obsazení jednotlivých kategorií.

Ve Švýcarsku se nás představilo šest kangsimáků a hned pro tři z nich to byla premiéra v zahraničí. Naši benjamínci dlouho nečekali a hned zrána přišli všichni tři na řadu. Jako první a druhý šli Kateřina Švejdová a Tomáš Přinda, kteří cvičili souběžně na různých plochách. Kromě této náhody se jim podařilo vybojovat i stejnou, stříbrnou, medaili. Po nich nastoupila na tatami Denisa Zakopalová. Ta nenašla přemožitelek a bezkonkurenčně si dokráčela pro zlato.

Těsně po poledni se objevila na tatami i Julie Šlesingerová. Ta i přes bolest kolene obsadila krásné 3. místo. Ke konci dne se po sobě v těsném sledu představili Kateřina Skotnicová a Martin Horák. Martinovi přálo štěstí. Se čtvrtým Švýcarem měl stejné bodové hodnocení. Naštěstí ho na bronzovou příčku ho dostala lepší prezentace z obou sestav.

Generální partner

logo_ujezdnet.png

Hlavní partner

oapraha_logo.png

Partneři

Praha azlogo.png
p21logo.png myself_logo.png
msmt_logo.png

Kalendář

«  

Červen

  »
P Ú S Č P S N
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
Přidat do kalendáře