závody

přidá se do závodů

Moravia Poomse Cup

Fotografie

V sobotu 13. října jsme vyjeli na turnaj do dalekého Hradce nad Moravicí, kde se konal první turnaj v novém školním roce. S počtem 39 závodníků jsme opět zastávali roli favorita na výherce putovního poháru.

Kategorie mladších žáků a kadetů byly opět velmi početné a některým našim závodníků bylo postupové kolo do finále osudným. Někdy to bylo způsobeno smůlou, jindy nervozitou, nebo únavou, občas za to ale mohla jednoduše nekoncentrovanost a nepřipravenost závodníků. Přesto jsme našli světlé výjimky.

Například Roderik Pechr si díky síle svých technik dokráčel pro první místo ve své kategorii. Hned vedle něj při vyhlašování stál na stupínku s číslem 2 Filip Haverland, který naopak předvedl čisté sestavy bez technických chyb. Skvěle se prezentovala i další naše závodnice – Julča Šlesingorvá. Ta bohužel těsně nestačila na soupeřku z Hansoo, ale se svým výkonem může být nadmíru spokojená. Medaile přidávali i starší a zkušenější z našich řad. Nejvýznamněji se podílel Míša Brůček, který získal hned 3 zlaté medaile.

11th Hungarian Open Poomsae Championship

Fotografie

V sobotu 29. září se konal turnaj v maďarské metropoli, Budapešti, kam nás vyjeli reprezentovat tři Kangsimáci - Julie Šlesingerová, Kateřina Skotnicová a Martin Horák. Turnaj byl kvalitně obsazen závodníky z různých částí Evropy.
Jako první na tatami nastoupila ještě v dopoledních hodinách Kačka, které se podařilo v konkurenci 12 dívek postoupit do finále z 8., tedy posledního postupového, místa. Ve finále se už nezvládla posunout na lepší pozici, ale po závodech z Kačky vyzařovala spokojenost. Po polední pauze přišla na řadu i Julča. Ta páskově spadá ještě pod kategorii B (od červenočerného do modrého pásku), ve které na tomto turnaji postupovalo do finále pouze 5 závodnic. S ohledem na to, že Julča měla 16 velmi kvalitních soupeřek, nám bylo jasné, že postup bude velmi obtížný. V tuto chvíli se od nás odvrátilo štěstí a Julča skončila na 6. místě a finále ji uteklo jen o pár setin bodu. Posledním "Kangsimákem na holení" se stal Martin, jenž měl velkou motivaci a chuť závodit, protože poslední půl rok se věnoval spíše školním povinnostem než taekwondu. V semifinále Martin skvěle zacvičil Koryo (1. mistrovskou sestavu) a do finále postupoval z průběžného 3. místa. To naneštěstí neudržel, ale přesto skončil na krásném 5. místě. K medaili ale moc nechybělo, jelikož mezi druhým a pátým závodníkem byly malé bodové odstupy. Navíc si Martin výrazně polepšil výkon z minulého roku.

5 titulů z MČR!

Fotografie

V sobotu 23. června se v Praze konal poslední turnaj v tomto školním roce - Czech open. Na mistrovství republiky hájilo naše barvy 25 závodníků, mezi kterými byly velké věkové i zkušenostní rozdíly.

V tomto počtu závodníků se podařilo pěti kangsimákům vybojovat titul Mistr ČR. Konkrétně na nejvyšší stupínek dosáhli Kateřina Chejnová, Anna Velebová, Vojta Bílek, Jindra Chejn a Matyáš Kebrt. Dále se nám podařilo získat 9 stříbrných a 8 bronzových medailí.
Skvělé zápasy předvedli Kuba Vaníček a Pavel Pospíšek, kteří podlehli až svým soupeřům ve finále. Kuba předvedl velmi vyrovnaný boj se závodníkem ze Singapuru. Pavel zase ukázal, že ještě nepatří do "starého železa" a takticky držel krok se svým soupeřem (současným reprezentantem). Ten mu ale nakonec o kousek utekl.

Kangsimáci na turnaji předvedli skvělé výkony, což se projevilo i na závěrečném vyhlášení výsledků. V nejprestižnější kategorii - juniorů a seniorů, jsme se vyšplhali až na 2. místo a v celkovém hodnocení jsme dosáhli jen o stupínek níže. Užijte si prázdniny a snad na tyto výsledky navážeme i po letní pauze.

Bratislava open

V sobotu 9. června se ve slovenské Bratislavě konal turnaj v kyorugi (boji) Bratislava Open, na němž se shromáždilo přibližně 50 týmů z mnoha evropských i mimoevropských zemí a my jsme tam samozřejmě nemohli chybět.  Tentokrát jsme vyjeli v malém počtu 6 závodníků.

Nejlépe z nás bojovala Adéla Kukačková, která porazila dvě soupeřky ze Slovenska a Rakouska, čímž si zasloužila 1. místo na stupni vítězů. Dále dobře zabojovali Denis Vlačiha a Vojta Vaníček, kteří se probojovali prvním kolem, ale bohužel neprošli kolem druhým.
Z turnaje jsme si tedy odvezli 4 medaile, což není vůbec špatný výsledek. Medailovou sbírku doplnila Eliška Vlachová (bronz) a těsně pod stupni vítězů zůstal stát Josef Skotnica.

Druhé místo z Hirundo cupu!

FotografieV sobotu 26. května se konal v Praze turnaj Hirundo cup. Byl to poslední turnaj v poomsae (v sestavách) v tomto pololetí, a tak jsme nic nepodcenili a vyjeli jsme v hojném počtu 44 závodníků.

Již od začátku turnaje byla znát naše početní převaha, která se projevovala i v obsazení stupňů vítězů. Celkem jsme získali 5 zlatých, 3 stříbrné a 8 bronzových medailí. Na turnaji zazářili Tomáš Přinda a Adam Dryml. Ti se dokázali prosadit jak v kategorii jednotlivců, tak dvojic. Tomáš nejprve se svou sestrou Natálkou získali ve velké konkurenci 3. místo ve dvojicích. Tuto kategorii ovládl právě Adam se Sandrou Rottenbergovou. V individuální kategorii byl naopak Tomáš o kousek lepší a dosáhl na stříbrnou medaili. Jen o stupínek pod ním stál zase Adam.