zajímavosti

přidá článek pod zajímavosti

Újezdské taekwondo opět mezi nejlepšími v roce 2018

V posledních letech si pro následující období vždy stanovujeme laťku velmi vysoko, přesto se nám stále daří držet se na špičce českého taekwonda. Posuďte sami, jak se nám to vydařilo v loňském roce.

Ve sportovním zápase v nejprestižnější kategorii Taekwondo extraliga jsme skončili na skvělém 3. místě. O toto umístění již pravidelně svádíme vyrovnaný boj s týmem Cobra Dojang Praha a mnohdy rozhodují až poslední turnaje sezony. Konkurenci jsme nenalezli v Národní taekwondo lize mládeže, tedy soutěži dětských kategorií nízkých pásků, kterou jsme ovládli a v roce 2018 celkově zvítězili.

Rovněž se nám uplynulý rok skvěle vydařil v soutěži v technických sestav. V nejvyšší soutěži Extraliga poomsae jsme obsadili 3. místo, a v kategorii nízkých pásků, Národní lize poomsae, jsme se nenalezli konkurenci a umístili se na celkovém 1. místě napříč republikou!

Vynikající týmové výsledky jsou tvořeny jednotlivci. Rádi zde tedy jmenujeme ligové vítěze ve svých kategoriích, kteří velkým dílem přispěli k týmovým umístěním:

Brůček Michal

Chejn Jindřich

Janovská Klára

Jirsa Lukáš

Kebrt Matyáš

Latta Adam

Újezdští taekwondisté vicemistry Taekwondo extraligy 2012

Velice úspěšný rok zažil újezdský oddíl taekwondistů SK Kangsim Dojang. Vynikajících  výsledků se mu podařilo dosáhnout jak v domácích soutěžích, tak i na zahraničních turnajích. Dalším skvělým výsledkem je vyhlášení újezdského závodníka Jakuba Šťastného nejlepším závodníkem Českého svazu taekwondo WTF za rok 2012 v rámci České unie bojových umění.

Letní soustředění Jižní Korea, Soul - 25.7. - 20.8. 2012

Na přelomu července a větší část srpna roku 2012 absolvoval hlavní trenér Kangsim Dojang Marek Doxanský soustředění v Koreji. Poznatky o této návštěvě by vám rád zprostředkoval pomocí tohoto článku napsaného jeho tréninkovým kolegou z Koreje Danem Tokarem.

Letní soustředění újezdských taekwondistů

Tak jako v jiných sportech i závodníci újezdského taekwondo se připravují přes léto na druhou část sezóny na letním soustředění. Letos to bylo pro Kangsim jubilejní desáté. Na sever Čech, do Malých Svatoňovic, odjelo téměř šedesát našich závodníků ve věku od deseti let. V tak hojném počtu jsme vyjeli poprvé a málem jsme se ani nevešli do autobusu.

» fotogalerie

„Zklidnit svou mysl a soustředit se“ říká Lukáš Sládek – občan roku

Lukáš Sládek je milý kluk, který vyrostl v Újezdě nad Lesy, chodil zde na základní školu a teď studuje na Střední průmyslové škole stavební Dušní. Je důkazem toho jak se vlastní pílí a poctivostí lze vypracovat na skvělého sportovce. Lukáš je členem oddílu újezdského taekwonda od jeho založení, tedy deset let. Dnes je mu sedmnáct a má za sebou mnoho úspěchů a před sebou spoustu snů a cílů. Propracoval se k červenému pásku a v květnu ho čekají zkoušky na červeno-černý pásek, poslední stupeň před černým páskem, metou každého bojovníka. Za svou závodní kariéru stihl posbírat jedenáct medailí, většinu z nich zlatých. Již dvakrát se mu podařilo stát se mistrem republiky, což do konce loňského roku považoval za svůj největší úspěch. Pak se mu ale podařilo vyhrát celoroční bodování Taekwondo extraligy, kde zvítězil v obrovské konkurenci. Jeho výjimečně povedená loňská sezóna mu přinesla nabídku vstoupit do národního týmu a reprezentovat Českou republiku.

Generální partner

logo_ujezdnet.png

Hlavní partner

oapraha_logo.png

Partneři

Praha azlogo.png
p21logo.png myself_logo.png
msmt_logo.png

Kalendář

«  

Červen

  »
P Ú S Č P S N
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
Přidat do kalendáře